Villa Projeleri

2023 Trend Villa Projeleri

Genellikle lüks konut segmentinde yer alan ve kullanıcılarının konfor ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edilen villalar, daha çok şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için niş lokasyonlarda inşa ediliyor.

Kimi zaman yaşanılan şehrin dışında ama ulaşımın ana arterlerinde, kimi zaman bir deniz ya da göl kenarında, kimi zaman ise çevresinde yeşilliklerle bezeli bir bölgede hayata geçirilebiliyor.

Yakın yıllara kadar daha çok yazlık bölgelerde ve tatil yerlerinde görmeye alışık olduğumuz satılık müstakil evler, şimdilerde şehirlerde de farklı yapılarıyla karşımıza çıkıyor.

Kullanıcıların beğenileri ve satın alma alışkanlıkları her geçen yıl değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle bireyler hayatlarını geçirecekleri lüks konutları satın almak istediklerinde de beğeni ve talepleri farklılaşabiliyor.

Bazen villa projesinin ve satılık müstakil evin bulunduğu bir bölge, bazen yapının estetik görünümü ya da villanın iç tasarımı ve yaşam alanlarının konforu da kişilerin satın alma kararını etkileyebiliyor.

Gelin 2023 yılının villa projeleri trendlerine bir bakalım

  • Lüks konut kullanıcıları markalı konut projelerine son yıllarda daha çok ilgi gösterirken, modern mimari yapısına sahip villalar 2023 yılının prestijli konut seçenekleri arasında yer alıyor.
  • Loft mimarisine sahip yüksek tavanlı projeler bu yıla da damgasını vuracak gibi görünüyor.
  • Gün ışığını farklı cephelerden görecek şekilde geniş cam pencerelerle dizayn edilen villalar, kullanıcılarına gün boyunca keyifli bir yaşam alanı sunuyor. Kemerli pencere tasarımı ise villalara şıklık katıyor.
  • Geniş teraslı ve balkonlu projelerde seyir keyfi bir başka oluyor.
  • Hobi odası, çalışma odası ya da dinlenme odası gibi birden fazla kullanıma uygun olabilecek yapıdaki alanlar, kullanıcıya konfor sunuyor.
  • Bulunduğu çevresiyle uyumlu olarak kullanılan doğal renk tonları villaların daha klass görünmesini sağlıyor.

Nexonya hayallerdekine benzer, gerçek yaşam alanları inşa ediyor

Trendler değişiyor, trendler zamana ayak uyduruyor. Ancak nexonya konut sektöründe trendleri belirlediği gibi zamanının ötesinde yapılara da imza atıyor.

İşte Nexonya’nın benzersiz villa projeleri;

Sapanca Lake Villas

Sapanca Lake Villas modern hayatın beklentilerini karşılayacak tasarım çizgileriyle, kadim kültürümüze ait konak mimarisinin de bir birleşimidir diyebiliriz. Mimari doku daha bir klasik olsa da, kullanılan yapı elemanları, konfor standartları modem yaşamın ihtiyaçlarını temsil ediyor.

İstanbul’a araçla bir saatlik mesafede bulunan Sapanca’da, doğanın içinde muhteşem konumda yer alan Nexonya projesi Sapanca Lake Villas, şehir yaşamının günlük karmaşasından ve stresinden tamamen uzaklaşıp huzurlu bir yaşam sürmek isteyen kullanıcılarını bekliyor. Projede villalar her cepheden güneş görebilecek ve her birinin önü de tamamen açık olacak şekilde dizayn ediliyor.   

Mimarlık ve mühendislik açısından en ince ayrıtılar düşünülerek tasarlanan villa projesi, Sapanca lokasyonunda bütün özellik ve boyutlarıyla adeta emsalsiz bir villa projesi olarak hayata geçiriliyor.

Sapanca Lake Villas’ın yapım aşamasında kullanılacak malzemeler konusunda titiz bir çalışma yapıldı. Malzemeler seçilirken, sürdürülebilirlik adına uzun yıllar dayanım ve konfor dikkate alındı. Özellikle iç dizayn ve dış mekanlar da malzeme seçimin de çevreye ve insan sağlığına duyarlı malzemeler seçilerek insan sağlığı düşünüldü. Çok iyi ısı ve su yalıtımlı olan villalarımız bu boyutuyla en aza indirgenmiş enerji kullanımıyla, düşük enerji sarfiyatıyla birlikte düşük karbon ayak izine sahip bulunuyor.

Projede taşıyıcı sistem dizayn edilirken güvenli sınırın çok üstüne geçirilerek beton sınıfı ve donatı seçildi, projede asla taşıyıcı sistemden taviz verilmediği gibi projede olması gereken beton sınıfının çok üzerinde bir beton sınıfı seçildi. Projede ayrıca yağmur suyu  için  pis sudan ayrı yağmur suyu  alt yapısını  oluşturup  toplayarak tekrar doğaya kazandıran bir sistem kullanıldı.

Kullanılacak malzemelerin  çevre dostu malzemeler olmasına özen gösterirken  aynı zaman da insan sağlığını negatif etkilemeyecek  ve kullanım aşamasında sorunsuz bir konfor sunacak A Plus malzemeler seçimi yapıldı. İnsan bedenini negatif etkileyecek ve yorgunluğa sebep olacak taşıyıcı sistem haricinde faraday kafesi oluşturarak manyetik alan etkisi oluşturacak metal yoğunluğundan kaçınıldı.

Dört mevsimin doya doya hissedileceği, yeşiliyle, mavisiyle doğanın muhteşem renkleriyle bezeli atmosferiyle, huzurlu bir yaşamın kapısı Sapanca Lake Villas’ta aralanıyor. İstanbul’a sadece altmış dakika mesafede olan Sapanca, yalnızca yazlık veya tatil kültürüne değil, günlük hayat için de konforlu bir yaşam alanı sunuyor.


Nexonya Azure Villas

İstanbul’un en niş bölgelerinden Çekmeköy Reşadiye’de hayata geçirilen Nexonya’nın  yeni projesi Azure Villas, 20 triplex villadan oluşuyor.

Doğanın içinde, şehrin karmaşasından uzak bir konumda yer alan proje, 22 bin metre karelik sosyal yaşam alanına sahip bulunuyor. 

4+2 tipinde dizayn edilen Azure’un dört cephesinde panoramik bir manzara yer alıyor. Her bir villanın kendine ait açık havuzu ve bahçesi de bulunuyor. Projede ayrıca iki araçlık kapalı garaj, barbekü ve yemek alanı, ateş çukuru ile oturma alanı ve bahçe terasları da villaya özel olarak yer alıyor.


Nexonya Nefes

İstanbul’a 1 saatlik mesafede yer alan  Sapanca’nın Yanık Bölgesi’nde; doğanın içinde yepyeni müstakil bir yaşam başlıyor.

30 adet 3,5+1 ikiz villa,   6 adet 4,5+1 villa ve  6 adet 6,5+2  villa ile  4 adet 10+3 malikaneden ve 1 sosyal tesisten oluşan toplam 47 bloklu lüks proje, Nexonya güvencesiyle inşa ediliyor.

“Eşsiz bir Nefes” mottosuyla hayata geçirilen projede, yüzme havuzu, peyzaj alanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, toplantı odası, açık otopark ve sosyal tesis yer alıyor.
7/24 güvenlik ve interkom sisteminin yer aldığı proje kullanıcılarına benzersiz bir konfor sunacak.
 

Nexonya Kuzey

Konsepti ve farklı mimarisi ile size daha konforlu bir yaşam sunuyoruz. Yeni nesil yapı teknolojisi ve kaliteli ürün tercihi ile içinden çıkmak istemeyeceğiniz müstakil yaşama sahip olacaksınız.

Loft tarzı konsepti, farklı mimari yapısıyla konfor sunan Nexonya Kuzey Villaları, doğayla barışık, yeşile ve denize komşu, yıldızlara ise hiç olmadığınız kadar yakın…

Her köşesi size özel burada yaşam başka güzel

Şehrin kalabalığından uzak müstakil bir yaşan alanı sunan Kuzey’in gündüzü başka gecesi bir başka güzel. Gün ışığından bolca faydalanabileceğiniz pencereleriyle birlikte akşamları yıldızların ışıltısını da daha yakından hissedeceksiniz…

Mutfaktan salona, salondan kış bahçenize kadar her alan incelikle tasarlandı.