MÜŞTERİ TALEP FORMU

Projelerimiz
Marmaris International Race Week

‘2023 YILINDA İNŞAAT SEKTÖRÜ NEX0NYA PROJELERİNİ KONUŞACAK’

"Ülkemizin 2023 yılı vizyonu kapsamında firma olarak biz de yıla oldukça dinamik bir giriş yapmayı planlıyoruz" diyen Nexonya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koray Vural, gelecek dönem markalı konut ve villa projeleriyle daha çok konuşulan bir firma olacaklarının altını çiziyor."


NEXONYA konut projelerinde öncelikle şehir içinde merkezi lokasyonları tercih eden projeler öne çıkıyor. Özellikle ulaşım kolaylığı ile birlikte, hastane, okul gibi yerlere yakınlığı olan projeler tercih ediliyor.

Nexonya nasıl doğdu?
Ailemizin ikinci kuşak temsilcileri olarak kurmuş olduğumuz Nexonya markasının gücü, geçmişte yapı ve inşaat sektöründe kazandığımız tecrübelerin bir neticesi konumundadır. Firmamız 40 yılı aşkın süredir kazandığı deneyimleriyle inşaat sektöründe faaliyet gösteren, modern, çağdaş teknolojik donanımı, kalitede güven ve hızlı hizmet anlayışı ile çalışan bir yapılaşmanın sonucu olarak kurulmuştur. Nexonya, 2018 yılında tüm yatırımlarını inşaat alanında nitelikli konut projeleri üretimine yönlendirerek, başta yapı sektörü olmak üzere elde ettiği tecrübe ve alt yapı ile konut üretimine devam etmektedir. Firmamız, tecrübeli yönetim ve teknik kadrosuyla hizmet vermektedir. Nexonya'da Yaşam Var mottosuyla faaliyetlerimize devam ederken, kullanıcılarımıza standartların üstünde yaşam alanları kazandırma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tamamlanan konut projelerimiz arasında İstanbul Anadolu Yakası'nda Maltepe'de bulunan Nexonya Adatepe, İstanbul, Anadolu Yakası'nda Çekmeköy'de yer alan Köyiçi Evleri projemiz yer alıyor.

Firma olarak hedefimiz; kalitesiyle güvenilen, rekabette öncü olan, ilkleri başaran bir firma olmaktır. Nexonya olarak temel amacımız; kaliteli, konforlu, kullanışlı pratik ve estetik yaşama alanlarına yönelik yapıları kullanıcılarımızın beğenilerine sunmaktır. Nexonya olarak markamızın verdiği güvenle alırken kazanmayı hedefliyoruz böylece hem daire sahiplerimiz hem yatırımcılarımız da projelerimizi alırken kazanç sağlamış oluyorlar.

2022 yılı Nexonya için nasıl bir yıl oldu?
Her ne kadar pandeminin sıcak gündemini geride bırakmış ve yeni normal sûrece yeniden adapte olmuş olsak da, geriye dönüp baktığımızda hiç de azımsanmayacak bir süreci evlerimizde geçirmek durumunda kaldığımızı hatırlıyoruz. Evlerde daha fazla vakit geçiriyor olmak konfor alanlarımızı yeniden sorgulamamıza neden oldu. Bahçeli konutlar, geniş yaşam alanları, kimi zaman kalabalıktan uzak lokasyonların tercih edilmesi gibi pek çok faktör konut sektörünün dinamiklerini etkiledi. Evlerimiz hem sosyal yaşam alanlarımız hem de kimi zaman iş yerimiz oldu. Biz de kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak hem şehir içinde hem de doğanın içinde alternatif yapılar sunuyoruz. Mimari tasarımlarımızla kullanıcılarımızı memnun edecek yaşam alanları inşa ediyoruz. Sosyal donatılarımızı da bu beklentiyle projelerimizin yapısına göre şekillendiriyoruz.

Bu kapsamda 2022 yılının firmamız için oldukça verimli bir yıl olduğunu söyleyebilirim. Yeni projelerimizin temellerini attığımız bir yıl oldu 2022 senesi. Öncelikle İstanbul Ümraniye - Dudullu'da yer alan Element projemizin ilk etabı olan Element 1 teslim döneminde. Tapu teslimlerimiz başlamış durumda. Projemizin ikinci etabı olan Element 2'nin de inşaat çalışmaları son hızla devam ediyor Element 3'ün projesi hazırlamıyor. Etap etap olan ve finalinde 3 etaptan oluşacak olan Element projelerimiz toplam 12 dönüm arsa üzerine inşa ediliyor. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda Maltepe'de kentsel dönüşümle hayata geçireceğimiz Fergana projemiz, "Yaşam Vadisi" mottosuyla, yatay mimari olarak estetik bir konseptte inşa edilecek bu projemizde de dönüşüm süreci başlamış durumda. 38 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Fergana, 8 bin 617 metrekare arazi üzerine kurulacak. Projede 11 blokta toplam 240 daire yer alırken, bloklar yatay mimari konseptinde 10 katlı olarak yükselecek. Bu projemizde kullanıcılarımızın ihtiyacına göre; 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinden oluşan toplam 240 adet daire sunuyoruz. Bonega Beylerbeyi projemiz ise Boğaz'a hakim manzarasıyla tercih ediliyor. Butik bir konsept olan konut projemiz, 2 dublex ve 3 normal kat olmak üzere; zemin + 6 kat olarak inşa edilecek.

Villa projelerimizdeyse; Sapanca'da yer alan panoramik göl manzaralı lüks villa projemiz Sapanca Lake Villas'ın temelleri atıldı. Yine İstanbul'un en niş bölgelerinden Reşadiye'de çok şık bir villa projemiz daha buluyor. Azure Villas projemizin şantiyesinde de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca Şile'de Kuzey Villaları projemizi de hayata geçiriyoruz. Sapanca'nın en özel ve seçkin butik yaşam projesi olan Sapanca Lakes Villas'ta, doğanın eşsiz güzelliklerinin modern mimariyle harmanlanarak tasarlandığı, her zevke uygun 19 adet lüks yaşam alanı bulunuyor. Şehrin gürültüsünden uzak, ormanın içinde, doğanın her tonu ile iç içe bir yaşamın sürdüğü Nexonya Azure Villas'ta toplamda 20 adet villamız yer alıyor. Bu projemizde de kullanıcılarımızın konforuna yönelik her türlü detay incelikle düşünüldü. Doğal plajları, köyleri, tarihi yapıları, yeşilliği ile öne çıkan İstanbul'un sakin semtlerinden biri olan Şile, yoğun iş temposuna ve şehir hayatına kısa bir mola vermek isteyenler için oldukça ideal bir konumda. Kuzey Villa projemiz 4 bin 278 metrekare arazi üzerine 20 özel villa konseptiyle inşa ediliyor. Her villa 3 katlı ve 10 adet ikiz villa olarak tasarlandı. Projemizde 2 bin 980 metrekare yeşil alan yer alıyor. Her villa 3 cephe ile gün ışığını günün her diliminde yaşıyor olacak. Kış bahçesi ve müstakil bahçeleri ile daha fazla huzurla kalınacak bir mimari tasarım oluşturduk.

Konut projelerimizde öncelikle şehir içinde merkezi lokasyonları tercih ediyoruz. Özellikle ulaşım kolaylığı ile birlikte, hastane, okul gibi yerlere yakınlığı da önem gösteriyor. Ümraniye Dudullu'da yer alan Element projemiz yeni finans merkezine yakınlığıyla oldukça önemli bir lokasyonda yer alıyor. Maltepe'de yer alan Fergana projemiz ise hem Prens adaları hem de şehir manzarasına sahip bir konumda ve Esenkent metro durağına ve E-5'e yakın ve sahil yoluna kolay bağlantı sağlayan konumuyla oldukça konforlu bir bölgede inşa ediliyor. Çevresinde bulunan alışveriş merkezleri ile konut sahipleri tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlayabiliyorlar.

Beylerbeyi'nde yer alan Bonega projemiz ise Anadolu Yakası'nın en güzel semtlerinden birinde yer alırken Avrupa Yakası'na köprü bağlantısıyla da oldukça merkezi bir konumda yer alıyor. Boğaz manzarasına sahip projemiz Üsküdar'ın tarihi ve nostaljik ambiyansını da çevresinde barındırıyor. Villa projelerimizde ise daha niş lokasyonları tercih ediyoruz. İstanbul Reşadiye'de Azure Villas projemiz ve Şile'de Kuzey Villaları projelerimiz yer alıyor. Ayrıca Sapanca'da panoramik Sapanca Gölü manzarasına sahip Sapanca Lake Villas projemizin de temelleri atıldı ve inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Her üç villa projemizde oturumcularına şehir hayatının karmaşasından uzakta huzurlu bir konsept sunuyor.

Reşadiye'de bulunan Azure'un, tamamen doğanın içinde yer alan konumuyla muazzam bir atmosferde olduğunu söyleyebiliriz. Müstakil bir yaşam sunduğumuz projemiz ulaşım kolaylığıyla yine şehre oldukça yakın konumda bulunuyor. Sapanca Lake Villas projemizde yeşilin içinde ve muhteşem göl manzarasıyla birlikte dört mevsim boyunca kullanıcılarına konfor sunuyor. İstanbul'un kuzeyinde bulunan ve şehre 45 dakika uzaklıkta yer alan Kuzey Villaları projemiz ise ikiz villa konseptiyle hazırlanıyor. Her günü hafta sonu konforunda yaşamak isteyen kullanıcılarımıza sunduğum bu projemiz denize olan yakınlığıyla yaz mevsimini daha keyifli geçirmek isteyenler için oldukça uygun görünüyor.

2023 yılı için beklentileriniz nelerdir?
Yılın son ayına geldiğimizde mevcut projelerimizin çalışmaları hızla devam ederken, aynı zamanda firma olarak projeksiyonumuzu 2023 yılına çevirmiş durumdayız. 2022 yılında temelleri atılan projelerimizden Element 2 ve Bonega'nın inşaat çalışmalarını 2023 yılı içerisinde bitireceğiz. Kentsel dönüşüm projesi olan Fergana ile villa projelerimizin yüzde 50'sini yine 2023 yılı içerisinde tamamlamış olacağız. Sektörümüzde eş zamanlı olarak farklı lokasyonlarda şantiyesinde çalışmalar devam eden bir yapı görmek çok nadirdir. Bizim şu an mevcut olarak 4 projemizin şantiyesinde de inşaat devam ediyor. Ön talep toplama sürecinin devam ettiği diğer projelerimizde de inşaat çalışmalarını kısa sûrede başlatacağız. Ülkemizin 2023 yılı vizyonu kapsamında firma olarak biz de yıla oldukça dinamik bir giriş yapmayı planlıyoruz. Sektörümüzde markalı konut ve villa projeleriyle daha çok konuşulan bir firma olacağız. Mevcut projelerimizle birlikte yeni konut projelerimize de yatırım yapmaya devam edeceğiz.